Seria książkowa Diuna od pisarza Franka Herberta

Frank Herbert jest pisarzem, który napisał niesamowitą serię. Mowa tutaj o serii Diuna, która została stworzona już wiele lat temu, jednak aż po dziś dzień nie przestaje zyskiwać na popularności. Seria składa się z kilka książek, jednak warto wiedzieć, co ma miejsce na samym początku. Na samym początku czytelnik może zetknąć się z kluczowymi postaciami oraz uniwersum, które przedstawia nową planetę- Diunę. Co jeszcze warto wiedzieć na temat tej książki?

Seria książkowa Diuna co wydarzyło się na początku?

 Na początku seria książkowa Diuna zaczyna się od momentu, w którym to czytelnik spotyka się z postacią Paula Atrydy. Jest to postać, którą czytelnik może poznać na początku serii. Jest on dziedzicem tronu Atrydów. Jego postać, jednak wyróżnia się ze względu na liczne zdolności, które ma. Paul ma prorocze sny, który ściągnęły na niego uwagę Bene Gesserit. Jest to zakon, który ma liczne wpływy polityczne. Bene Gesserit dopatruje się w Paulu postaci Kwisatz Haderach, który jest wyjątkowym osobnikiem. Zanim jednak Paula spotkają zaszczyty, będzie on musiał przeżyć tragedię na Diunie. Co go tam spotka?

Pułapka na planecie Arrakis- co tam się wydarzyło?

Arrakis to miejsce, gdzie będą mieć miejsce liczne tragedie. Paul przeprowadzi się tam razem ze swoją rodziną, jednak ich szczęście nie potrwa tam długo. Paul będzie musiał zmierzyć się z morderstwem jego ojca, a do tego zostanie pozbawiony korony. Od momentu, kiedy na Diunie dojdzie do przewrotu, Paul razem ze swoją matką będą musieli się ukrywać oraz walczyć o przeżycie. Diuna to planeta, na której można znaleźć piasek, upał, a także zagrożenie w postaci czerwi, które kryją się w piaskach pustyni. Są to stworzenia, które pojawiają się na powierzchni Ziemii, kiedy usłyszą równomierne dźwięki. Paul, mimo że wcześniej nigdy nie był zdany na samego siebie, to jednak teraz będzie musiał nauczyć się żyć wśród niebezpieczeństwa. Trafi również na fermenów, czyli na lód pustyni, który będzie mógł nieco pomóc mu oraz jego matce. Warto zapoznać się z dalszymi losami Atrydów samemu.