Diuna- historia od Franka Herberta

Frank Herbert to pisarz, który napisał serię książkową, która znana jest na całym świecie. Jest to “Diuna książki Herberta. Seria składa się z wielu części, które razem opowiadają o niezwykłej planecie Arrakis, która jest pokryta piaskiem, melanżem oraz słońcem. Miejsce to jest skute wieczną upałem, jednak mimo to cieszy się sporą sławą. Przywódcy chcą za wszelką cenę objąć panowanie na Arrakis, a to dlatego, że jest to miejsce, które może wzbogacić każdą osobę o pokaźną sumę. 

Bogactwo na Arrakis/Diunie

Diuna to miejsce zwane inaczej Arrakis. Jest to planeta, która skrywa wielki skarb. Można tam znaleźć melanż, który jest substancją cenną. Melanż można wydobyć z ziemi, jednak jego wydobycie wiąże się z wielkim zagrożeniem. Czerwie pustynne czyhają na pustyni na tych śmiałków, którzy chcą wzbogacić się. Przyciągają je równomierne dźwięki, które powodują, że czerwie wychodzą na powierzchnie. Kiedy już się pojawią, zabierają ze sobą wszystko, co tylko jest na powierzchni. Są one wielkim zagrożeniem, z którym ciężko wygrać. Co jeszcze warto wiedzieć o uniwersum Diuny?

Ród Atrydów- kim on jest?

Atrydzi to ród, który zdobył we władanie Diunę. Mają oni zamiar rządzić nią oraz wzbogacić się na wydobyciu melanżu, jednak nie będzie to takie proste. Inne rody również czyhają na to bogactwo, a przekłada się to na to, że Atrydzi już wkrótce zostaną pozbawieni władzy. W nocy będzie miała miejsce napaść, która sprawi, że ród Atrydów przeżyje wielką stratę oraz nie będzie już pełnić władzy na Diunie. Król Atryda zginie, a reszta będzie musiała uciekać w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. Warto wiedzieć, że istotną rolę odegra Paul Atryda oraz jego matka. Paul będzie starał się odzyskać władzę na Diunie, ale nie będzie to łatwe. By tego dokonać, będzie musiał nauczyć się życia na Diunie, czyli na pustyni. Pałac już nie będzie jego domem, a on sam będzie musiał postarać się, by nauczyć się przetrwania w spartańskich warunkach. Warto zapoznać się z całą serię oraz dowiedzieć się, jaki będzie finał tej historii.